Myszki do CS:GO - SteelSeries Rival 310 oraz Sensei 310

0

W ostatnim czasie miałem okazję przetestować dwie najnowsze myszki od SteelSeries - Rival 310 oraz Sensei 310. W tym wpisie podzielę się z wami moimi odczuciami po testach tych myszek. Obydwie te myszki sprawdzałem grając głównie w CS:GO.

Pierwsze wejście do gry

Zaraz po podłączeniu myszki Rival 310 i zainstalowaniu oprogramowania SteelSeries wszedłem do CS:GO i czułem jakbym grał tą myszką już od dłuższego czasu - myszka świetnie leży w ręce i jest niesamowicie dokładna. W każdym innym przypadku, gdy zmieniałem myszkę musiałem się do niej dłuższy czas przyzwyczajać, tym razem przyzwyczajenie zajęło mi naprawdę niewiele czasu.

Precyzja myszki

Obydwie myszki oferują nowy sensor o nazwie TrueMove3, został on stworzony przy współpracy z firmą PixArt. Aktualnie jest to najlepszy sensor dostępny na rynku, wedle specyfikacji cechuje się on zerowym opóźnieniem, dzięki czemu nasze ruchy są odwzorowane 1:1.

Dokładność tego sensora podczas gry w CS:GO naprawdę można odczuć. Po przejściu na Rival 310 odczułem, że moja celność w grze bardzo się poprawiła już w pierwszych minutach gry.

Dokładność sensora TrueMove3 możecie zobaczyć na poniższej grafice - robi wrażenie, prawda?

sensor rival310

Oprogramowanie

Jak pozostałe myszki od SteelSeries korzystają one z dedykowanego oprogramowania SteelSeries Engine.

Oprogramowanie SteelSeries Engine pozwala nam na dostosowanie DPI, HZ, tworzenie mark, zarządzie podświetlaniem i wiele więcej.

Ciekawym elementem oprogramowania jest integracja podświetlania z CS:GO.

W SteelSeries Engine jesteśmy w stanie ustawić, aby myszka podświetlała się na czerwono, gdy poziom naszego zdrowia jest niski, czy też w momencie, gdy w naszej broni znajduje się mało amunicji. Oprócz tego dochodzi integracja z komunikatorem Discord. W przypadku discorda możemy sprawić, aby nasza myszka świeciła się na konkretny kolor podczas otrzymywanej wiadomości, lub gdy mamy wyciszony mikrofon - możliwości jest naprawdę sporo. Jest to co prawdą pierdoła, ale dość ciekawa.

rival 310 oprogramowanie

Omówienie SteelSeries Engine z ustawieniami pod CS:GO znajdziecie w tym wpisie - opisałem tam wszystkie dostępne możliwości oraz dałem kilka rad, jak prawidłowo ustawić naszą myszkę pod CS:GO.

SteelSeries Rival 310 czy Sensei 310?

Obydwie myszki są bardzo do siebie podobne z jedną zasadniczą różnicą - Mysz Sensei 310 jest myszką symetryczną, która wpasowuje się również w dłoń lewo ręcznego gracza - jeśli jesteś osobą lewo ręczną to już wiesz jaką myszkę wybrać.

Jeśli jesteś graczem prawo ręcznym, to plusem Sensei 310 może być dla ciebie to, że posiada ona boczne klawisze z lewej i prawej strony. Więcej klawiszy zapewnia więcej możliwości bindów w CS:GO - wybór granatów, przełączenie ręki, jumpthrow i tym podobne.

Mimo wszystko Rival 310 dzięki specjalnemu wyprofilowaniu nieco lepiej leży w prawej ręce. Po testach obydwu myszek pozostałem przy Rival 310, gdyż jak wyżej napisałem - lepiej wpasowuje się w prawą dłoń.

Plusy Rival 310

  • Prosty, elegancki wygląd
  • Świetnie leży w ręce
  • Bardzo dobry sensor
  • Podświetlanie z integracją z aplikacjami

Minusy Rival 310

Jedynym minusem myszki Rival 310 jak i Sensei 310 jest odklejająca się guma z prawej strony myszki - niestety klej w moim przypadku nie wytrzymuje. Guma kończy się na samym dole myszki, przez co niekiedy guma potrafi się lekko odkleić.

Nie jest to jednak problem przez, który powinniśmy zrezygnować z zakupu tej myszki. Problem odklejającej się gumy można łatwo naprawić używając innego kleju. Choć jak najbardziej - nie powinno to występować.

Czy myszki nadają się do CS:GO?  Jak najbardziej! obydwie te myszki są godne polecenia - świetny sensor, dobrze leży w ręce i posiadają bardzo rozbudowane oprogramowanie, które również wspiera integracje z CS:GO. Po pierwszym wejściu do gry miałem wrażenie, jakbym grał tą myszką już od dłuższego czasu i naprawdę można poczuć precyzje sensora o którym tak ostatnio głośno.

Cena Rival 310 czy Sensei 310 wynosi około 200zł, obydwie te myszki są dostępne w wielu polskich sklepach.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie SteelSeries - https://steelseries.com/1

Share.

Leave A Reply