Największa Fala Banów w CS:GO

0

Właśnie na naszych oczach dzieje się największa fala banów, która kiedykolwiek wydarzyła się w CS:GO.

Wczoraj wieczorem wystąpiła największa fala banów w CS:GO spowodowana wprowadzeniem nowego anty-cheata po stronie serwera. Spowodowało to zbanowaniem na daną chwilę aż 9 tysięcy kont z ekwipunkiem wartym ponad 9,000 dolarów i liczba ta cały czas rośnie.

csgo-nowy-anty-cheat

Aktualny stan banów można obserwować na stronie steamdb.info

Liczba tych banów jest zapewne znacznie większa, gdyż strony tego typu nie potrafią wyłapać wszystkich zbanowanych kont co daje nam z pewnością dużo większy wynik. Liczba z pewnością sięga ponad 10,000 tys.

Jak to się stało, że zostało zbanowanych tyle kont?

Dotychczas istniał głownie tylko jeden anty cheat i był to VAC, którego nigdy nie było na systemie operacyjnym Linux w związku z czym Linux był największą wylęgarnią cheaterów. Każdy na Linuxie mógł cheatować bez przeszkód korzystając z cheatów, które istniały już od nawet 2 lat. Teraz został wprowadzony anty cheat po stronie serwera, dzięki czemu mnóstwo cheatów na systemie Linux zostało wykrytych. Warto dodać, że zostały zbanowane również konta korzystające z systemu Windows, więc fala banów nie dotyczy tylko użytkowników Linuxa. Niestety Valve nie zdradza żadnych informacji odnośnie wprowadzenia nowego systemu anty-cheat.

Poniżej kilka screenów ze stron dostawców cheatów.

Screeny pochodzą z wątku na Reddicie

Najśmieszniejsze jest forum Steam dotyczące VAC:

Brawo Valve za spowodowanie takiej ilości banów i miejmy nadzieję, że nowy anty cheat spowoduje jeszcze większe problemy dostawcom cheatów jak i samym cheaterom.

Share.

Leave A Reply