CS:GO Komenda na Zmiane Reki - Bind

0

Poznaj komendę oraz bind CS:GO na zmiane reki. Zmiana reki w CS:GO nie jest możliwa z poziomu opcji gry a jedynie za pomocą komendy, która znajdziesz w tym wpisie. Komenda umożliwi ci zmianę ręki z poziomu konsoli lub za pomocą przycisku. W tym wpisie znajdziesz również bind, bind ten sprawi, że za pomocą jednego klawisza będziesz w stanie dynamicznie zmieniać broń z lewej do prawej ręki i na odwrót.

Zmiana ręki CS:GO

W CS:GO mamy możliwość ustawienia w której ręce ma być wyświetlana broń. Możemy wybrać żeby broń którą trzymamy była w prawej lub lewej ręce a to wszystko za pomocą jednej prostej komendy. W niektórych sytuacjach na prawdę może być to przydatne - czasami wychylamy się na pozycję w której broń np. po prawej stornie może nam zasłaniać dany obszar na małpię. Z tego też powodu warto również skorzystać ze specjalnego bindu, który również znajdziesz pod komendami na zmianę ręki w dalszej części tego wpisu.

Komenda na zmianę ręki w csgo to:

cl_righthand

Powyższą komendę możemy ustawić na 0 lub 1. W przypadku ustawienia komendy na 1 nasza broń będzie w prawej ręce a w przypadku ustalenia na 0 broń będzie wyświetlana w lewej ręce.

Broń w prawej ręce:

cl_righthand 1

Broń w lewej ręce:

cl_righthand 1

Bind na zmianę ręki CS:GO

Możemy również stworzyć bind, dzięki któremu będziemy mogli zmienić broń na lewą lub prawą rękę jednym klawiszem na naszej klawiaturze. Do tego posłuży nam bindtoogle, czyli bind dzięki którym możemy przełączać wartość komendy z 0 na 1 co za tym idzie również przełączanie ręki z prawej na lewą.

Poniższy bind standardowo ustawiony jest na przycisk CapsLock - możemy go dowolnie zmienić na wybrany przez nas klawisz. Warto jednak pamiętać, aby nie ustawiać przycisku na ważne przyciski w grze jak np. ctrl czy shift, gdyż nie będziemy mogli kucać ani chodzić po cichu. CapsLock w tym przypadku wydaje się być dobrym wyborem, gdyż nic innego w grze na ten przycisk nie jest ustawione.

bindtoggle "capslock" "cl_righthand"

Dodatkowo możemy również skorzystać z configu, dzięki któremu będziemy mieć tylko nóż w lewej ręce a pozostałe bronie w prawej. Do tego niezbędny będzie specjalny config - jest to zbiór komend i bindów dzięki którym jesteśmy w stanie to osiągnąć. Config na nóż w lewej ręce jak i poradnik możesz znaleźć tutaj - CS:GO - Nóż w lewej ręce.

Jak korzystać z komend CS:GO?

Aby skorzystać z komend na zmianę ręki w CS:GO wymagane jest włączenie konsoli w opcjach gry. Aby to zrobić musisz przejść do ustawień gry a następnie w polu Włącz konsolę (~) wybrać opcje TAK. W tym momencie możemy włączyć konsolę i wpisać w niej komendy jak i bind na zmianę ręki.

konsola csgo

Dodatkowo również poleca się stworzenie własnego configu w którym umieścisz powyższe komendy na broń. Dzięki plikowi autoexec twoje komendy, bindu jak różne ustawienia będą zawsze zapisane w jednym pliku. Sprawdź ten wpis, aby dowiedzieć się, jak zrobić taki config w CSGO. - Jak zrobić config

 

Share.