Komendy na Celownik CS:GO | Dostosowanie Celownika

0

W tym wpisie przejrzymy wszystkie komendy na celownik do CS:GO. Dzięki tym komendom dostosujesz swój celownik idealnie pod siebie, zmieniając jego kolor, wielkość i wiele więcej.

komendy na celownik csgo

Komendy na celownik CS:GO

Każdą z komend należy wpisywać w konsoli. Jak włączyć konsolę? wystarczy nacisnąć klawisz "~" zaraz pod klawiszem ESC. Warto również wspomnieć, że konsola musi być aktywowana w opcjach gry.

Komendy też warto dopisywać do pliku config, inaczej mogą wystąpić problemy z zapisywaniem celownika. Nie wiesz jak zrobić config do CS:GO? Zerknij tutaj, gdzie wszystko wyjaśniłem - CS:GO - Jak Zrobić Autoexec

cl_crosshairstyle 1-5

Komenda dzięki której dostosujemy styl naszego celownika. Domyślnie komenda ustawiona jest na 0.

komendy na celownik

Objaśnienie stylów celownika CS:GO

Styl 0, 2 oraz 3 powoduje, że celownik jest dynamiczny, czyli powiększa się, gdy się poruszamy oraz strzelamy.
Celowniki statyczne, czyli najczęściej używane przez graczy celowniki znajdują się pod numerami 1 oraz 4 - nie powiększają się one podczas chodzenia ani strzelania. Dokładnie działanie tych celowników możesz zaobserwować w gifie na samym początku tego postu.

cl_crosshaircolor 0-5

Powyższa komenda służy do ustalania koloru naszego celownika. Gotowe dostępne kolory znajdują się pod 0-4.
Ustawiając komendę na 5 jesteśmy w stanie dostosować kolor naszego celownika za pomocą RGB - do tego służą poniższe komendy:

cl_crosshaircolor_b 0-255// Ustala nasycenie niebieskiego koloru.
cl_crosshaircolor_r 0-255
// Ustala nasycenie czerwonego koloru.
cl_crosshaircolor_g 0-255
// Ustala nasycenie zielonego koloru

Do wygenerowania koloru celownika możesz wykorzystać RGB Color Picker

cl_crosshairsize X

Komenda, która służy do zmiany wielkości celownika CS:GO. Zamiast X podajemy wybraną przez nas wartość. Możemy korzystać z wartości takich jak 1.5, 2.0 itp. Aby sprawdzić aktualną wielkość naszego celownika wpisz w konsoli CS:GO samo cl_crosshairsize. Wielkość celownika również zależy od rozdzielczości CS:GO, dlatego używając celowniki innych graczy mogą one wyglądać na naszym ekranie nieco inaczej.

csgo wielkość celownika komenda

cl_crosshairgap X

Kolejna komenda na celownik CS:GO, dzięki której dostosujemy wielkość odstępu między kreskami. Komenda nie ma żadnego limitu wartości, dzięki czemu również możemy korzystać z wartości ujemnych. Przykładowo cl_crosshairgap -2.

csgo komendy na celownik

cl_fixedcrosshairgap X

Komenda bardzo podobna do cl_crosshairgap, lecz ta z kolei jest do ustalania przerwy między kreskami w standardowym celowniku CS:GO czyli cl_crosshairstyle 1.

cs go styl celownik

cl_crosshairthicknes X

Komenda wpływająca na grubość kresek w naszym celowniku CS:GO. Również możesz korzystać z wartości 0,7, 1.4 itd.

grubość celownika komenda

cl_crosshair_drawoutline [0/1]

Komenda dzięki której włączymy lub wyłączymy czarne obramowanie naszego celownika. Włączając czarne obramowanie sprawimy, że nasz celownik będzie lepiej widoczny na mapie.

outline celownik csgo

cl_crosshair_outlinethickness X

Kolejna komenda CS:GO, która również dotyczy obramowania naszego celownika, aby z niej korzystać musimy mieć aktywowaną komendę cl_crosshair_drawoutline. Dzięki komendzie cl_crosshair_outlinethickness dostosujemy wielkość czarnego obramowania.

cl_crosshairusealpha [0/1]

Prosta komenda, dzięki której wskażemy czy nasz celownik ma korzystać z komendy cl_crosshairalpha, która określa przeźroczystość naszego celownika.

cl_crosshairalpha 0-255

Ta komenda wpływa na przeźroczystość naszego celownika. Wartość 255 sprawa, że celownik jest w pełni widoczny. Czym niższą wartość ustalimy tym celownik będzie mniej widoczny. Aby korzystać z tej komendy musimy mieć komendę cl_crosshairalpha ustawioną na 1.

Komenda przeźroczystośc celownika

cl_crosshair_t [0/1]

Komenda która została dodana do CS:GO dość niedawno. Po ustaleniu jej komendy na 1 sprawimy, że górna kreska w naszym celowniku zniknie i nasz celownik przemieni się w literkę "T". Dodatkowo jeśli ustalimy komendę cl_crosshairgap na -15 sprawimy, że dolna kreska w celowniku przejdzie na górę i zyskamy efekt odwróconej literki T.

CS:GO Celownik litera t

cl_crosshairdot [0/1]

Powyższa komenda aktywuje kropkę na środku naszego celownika. W prosty sposób możemy sprawić, aby nasz celownik posiadał jedynie kropkę - wystarczy ustawić wartość komendy cl_crosshairsize na 0. Komenda cl_crosshairsize nie wpływa na wielkość kropki a jedynie na linie celownika.

kropka w celowniku csgo

cl_crosshair_sniper_width X

cl_crosshair_sniper_width wpływa na grubość linii w celowniku AWP oraz Scout. Standardowa wartość wynosi 1. Jeśli chcemy nieco pogrubić nasz celownik w snajperkach możemy ustawić te komendę na np. 2.5.

celownik awp

BONUSOWE KOMENDY:

Dzięki poniższym komendom polepszymy swój celownik w AWP/Scout dzięki zmniejszeniu poziomu trzęsienia się celownika podczas poruszania się.

cl_bobamt_lat 0.1

oraz

cl_bobamt_vert 0.1

I to są wszystkie komendy CS:GO na celownik, dowiedzieliście się jak za pomocą komend możecie ustalić wielkość celownika, zmienić jego kolor, przeźroczystość i nie tylko.

Gotowe Celowniki CS:GO

Poniżej znajdziesz kilka gotowych celownik CS:GO profesjonalnych graczy. Jeśli chcesz zobaczyć więcej gotowych celowników sprawdź ten post - CS:GO Gotowe Celowniki


Filip"NEO" Kubski


cs go celownik neocl_crosshair_drawoutline "0"
cl_crosshair_outlinethickness "1"
cl_crosshairalpha "250"
cl_crosshaircolor "1"
cl_crosshairdot "0"
cl_crosshairgap "-0.5"
cl_crosshairscale "0"
cl_crosshairsize "4"
cl_crosshairstyle "5"
cl_crosshairthickness "0"
cl_crosshairusealpha "1"


Jarosław "pasha" Jarząbkowski


cs go celownik pashacl_crosshair_drawoutline "0"
cl_crosshair_dynamic_maxdist_splitratio "0.38"
cl_crosshair_dynamic_splitalpha_innermod "1"
cl_crosshair_dynamic_splitalpha_outermod "0.6"
cl_crosshair_dynamic_splitdist "7"
cl_crosshair_outlinethickness "1"
cl_crosshairalpha "220"
cl_crosshaircolor "1"
cl_crosshaircolor_b "0"
cl_crosshaircolor_g "0"
cl_crosshaircolor_r "0.2"
cl_crosshairdot "0"
cl_crosshairgap "-1"
cl_crosshairgap_useweaponvalue "0.5"
cl_crosshairscale "0"
cl_crosshairsize "5.2"
cl_crosshairstyle "5.1"
cl_crosshairthickness "3"
cl_crosshairusealpha "2"


Tworzenie Celownika

Do tworzenia celownika CS:GO również może nam posłużyć specjalnie przygotowana do tego mapa.

Dzięki mapie do tworzenia celownika możemy w bardzo prosty sposób stworzyć swój wymarzony celownik. Mapa jest banalna w obsłudze - wystarczy ją pobrać z warsztatu Steam i przystąpić do edycji celownika. Na mapie dodatkowo znajduje się masa gotowych celowników. Więcej o tworzeniu celownika na mapie znajdziesz tutaj - Generator Celownika CS:GO

Share.

Leave A Reply