CS:GO Parametry Startowe - Komendy Startowe 2021

6

Wpis poświęcony komendom startowym CS:GO znane również jako parametry startowe lub opcjami uruchamiania. Dzięki parametrom startowym możemy przykładowo wyłączyć intro na początku gry, zmienić HZ monitora podczas gry, ustawić tryb zaufany i wiele więcej. Wpis został zaktualizowany pod 2021 rok.

Czym są parametry startowe CS:GO?

Parametry startowe, to tak naprawdę komendy lub opcje uruchamiania, dzięki którym możemy wywołać daną funkcje podczas uruchomiania gry. Dzięki nim możemy ustawić na przykład, aby CS:GO uruchamiał się w oknie zamiast w pełnym ekranie, możemy również wyłączyć intro, które włącza się z każdym uruchomieniem gry i nie tylko.

Jak ustawić komendy startowe?

Parametry startowe możemy ustawić we właściwościach CS:GO na platformie Steam. Wykonaj poniższe kroki, aby ustawić komendy startowe CS:GO.

1. Przejdź do swojej biblioteki gier na steam i znajdź w niej Counter-Strike: Global Offenisve.
2. Kliknij PPM na CS:GO a następnie przejdź do właściwości - znajdziesz je na samym dole.
3. Przejdź do zakładki Ogólne a na dole znajdziesz a USTAW OPCJE URUCHAMIANIA - to tutaj możemy wpisywać komendy startowe CS:GO.

komendy startowe csgo

Przykładowa lista komend startowych:

W taki sposób powinna wyglądać linia parametrów startowych. Każdy parametr powinien być uprzedodzony myślinkiem z wyjątkiem komend CS:GO w których zamiast - wstawiamy +. Każda komenda/parametr musi być również odzielona spacją.

-refresh 144 -tickrate 128 -novid

Komendy Startowe CS:GO

Najważniejsze komendy startowe CS:GO, które możesz użyć w opcjach uruchamiania. Wszystkie pozostałe parametry dostępne w CS:GO wraz z dokładnym opisem znajdziesz poniżej.

  • -novid - Wyłączenie intra podczas uruchamiania CS:GO.
  • -refresh X - Ustala HZ naszego monitora podczas gry. Zamiast X podaj wartość.
  • -allow_third_party_software - Parametr umożliwiający działanie zewnętrznych programów.
  • -tickrate 128 - Włącza 128 tickrate na serwerze lokalnym z botami.

Powyższe parametry startowe CS:GO są najważniejszymi parametrami z których warto korzystać. Jeśli interesują cię pozostałe parametry CS:GO sprawdź poniższą listę, gdzie zostały rozpisane wszystkie dostępne parametry/komendy startowe.

Dostępne Opcje Uruchamiania CS:GO

-console

Automatyczne uruchomienie konsoli po włączeniu gry, raczej zbędna funkcja.

-novid

Wyłącza intro podczas włączania gry, które jest całkowicie zbędne. Przyśpiesza proces uruchomiana gry.

-allow_third_party_software

Wyłącza tryb zabezpieczony, dzięki któremu możemy używać zewnętrznych programów razem z CS:GO jak np. OBS do streamowania gry.

-tickrate 128

Ustawia tickrate 128 na serwerze lokalnym np. z botami. Standardowa ilość to 64. Gra dzięki temu staje się nieco płynniejsza najprościej mówiąc. Jeśli masz mało FPS w CS:GO zaleca się korzystanie z 64.

-full / -fullscreen

Otwiera grę w pełnym oknie.

-windowed

Otwiera grę w oknie.

-noborder

Wyłącza 'windowsowe' obramowanie gry, gdy uruchamiamy ją oknie. (Może powodować spadki FPS)

-w / -width
-h / -height

-w czyli width (Szerokość) -h czyli hight (Wysokość). Tymi parametrami możemy dostosować wielkość okna gry. Dla HD parametry te będą wyglądać tak: -w 1280 -h 720

-refresh

Tutaj możemy ustawić częstotliwość odświeżania monitora. Użyj tego parametry jeśli twój monitor ma więcej niż 60Hz. W przypadku monitora 120Hz ustaw -refresh 120 jeśli twój monitor posiada z kolei 144Hz ustaw -refresh 144. Zamiast -refresh możesz też użyć parametr -freq.

+mat_queue_mode 2

Powyższy parametr sprawi, że CS:GO będzie wykorzystywał wszystkie potrzebne rdzenie do działania.
Jest to dobry zamiennik parametru -threads.

UWAGA! W niektórych przypadkach parametr może spowodować spadki FPS. W takim przypadku użyj wartości -1.

-nojoy

Dzięki tej komendzie wyłączymy wsparcie dżojstika w grze, podobno zaoszczędza trochę ramu.

-nod3d9ex

Komenda ta wyłącza pewne funkcje directx 9. W przypadku starych komputerów komenda ta może zwiększyć ilość FPS.

-nocrashdialog

Powyższy parametr wyłącza informacje o błędach w konsoli, które w większości nie mają dla nas znaczenia.

-language

Language czyli język, tą komendą możemy zmienić język naszego CS:GO wpisując na przykład -language english lub -language polish.

+exec autoexec.cfg

Tutaj możemy wskazać plik config który ma się automatycznie wczytać podczas uruchamiania gry.

Do parametrów startowych możemy również dopisać dowolną komendę, która będzie się włączała za każdym uruchomieniem gry. Wystarczy dopisać + przed komendą, czyli np:

+cl_crosshairsize 3.0

Stare Parametry Startowe

Poniżej znajduje się lista przestarzałych oraz już niedziałających parametrów startowych z których lepiej nie korzystać. Poniższe komendy mogą spowodować gorsze działanie CS:GO.

-high

Włącza tryb wysokiego priorytetu dla gry, może zwiększyć FPS w grze.

UWAGA! ten parametr niektórym osobom może więcej zaszkodzić niż pomóc w FPS. Jeśli po wpisaniu tego parametru gra zacznie słabiej działać po prostu skasuj ten parametr. Ponadto od jakiegoś czasu ten parametr w niektórych przypadkach powoduje "lagi" myszki oraz zacięcia całej gry.

-threads

Tutaj ustawiamy ilość rdzeni naszego procesora (Nie wątków! sam tak napisał jeden z pracowników Valve). Ilość rdzeni możemy sprawdzić w Menadżerze zadań w zakładce Wydajność.

Parametr jest odradzany przez pracownika Valve. Zamiast tego parametru skorzystaj z +mat_queue_mode 2 - Ten parametr automatycznie przypisze wszystkie rdzenie/wątki dla CS:GO. Wartość tej komendy również możesz ustawić w pliku video.txt który znajduje się w folderze \cfg\

+cl_forcepreload 1

Dzięki tej komendzie takie rzeczy jak eksplozje granatów, particle, dźwięki i inne będą ładowały się w pełni podczas dołączania na serwer, dzięki czemu nie będą ładować się podczas rozgrywki. Wydłuża nieco czas wchodzenia na serwer, lecz dzięki temu spadki FPS powinny być mniejsze. Jest to komenda, którą warto dopisać do parametrów startowych, dzięki temu możemy być pewni, że komenda poprawie się załadowała.

Od jakiegoś czasu lepiej nie używać tego parametru - może on powodować przycinki gry. Komenda jest odradzana przez pracownika Valve.

+violence_hblood 0

Tym parametrem możemy wyłączyć krew w CS:GO. Po ustawieniu tego parametru gracze nie będą krwawić po otrzymaniu strzału. Może to pomóc w zwiększeniu FPS na starszych komputerach. Minusem jest to, że czasem możesz mieć problemu z określeniem tego, czy przeciwnik został trafiony. Kiedyś był to parametr -lv który wyłączał krew oraz powodował, że postacie opadały na ziemie tak jak na screenie poniżej. Od którejś aktualizacji parametr ten już nie działa więc zostaje nam +violence_hblood 0.

UPDATE: Ten parametr jak i -lv - przestał działać.

parametry startowe csgo

-d3d9ex

Nowo dodany parametr, który znacząco przyśpiesza minimalizowanie i odminimalizowanie gry oraz zmniejsza zużycie procesora.

Parametr został zaktualizowany - jest on już automatycznie aktywowany w grze. Nie ma potrzeby go dopisywać.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają moje parametry startowe, to zapraszam Tutaj

Share.