CS:GO Poradnik - Parametry Startowe

6

Wpis ten jest poświęcony parametrom startowym w CS GO. Przedstawie Wam listę przydatnych parametrów, które możemy wykorzystać w naszym CS:GO.

Czym tak właściwie są parametry startowe?

Parametry startowe, to tak naprawdę komendy, dzięki którym możemy wywołać daną funkcje podczas uruchomiania gry. Dzięki nim możemy ustawić na przykład, aby CS:GO uruchamiał się w oknie zamiast w pełnym ekranie, możemy również wyłączyć intro, które włącza się z każdym uruchomieniem gry i nie tylko.

Gdzie mogę ustawić parametry startowe?

Parametry startowe ustawiamy we właściwościach gry na steam.

1. Przejdź do swojej biblioteki gier na steam i znajdź w niej Counter-Strike: Global Offenisve
2. Kliknij PPM na CS:GO a następnie przejdź do właściwości - znajdziesz je na samym dole.
3. Przejdź do zakładki Ogólne a następnie kliknij na USTAW OPCJE URUCHAMIANIA Wyświetli ci się pole w którym możesz wpisać swoje parametry startowe.

parametry startowe cs go

 

Przykładowa lista komend startowych:

-refresh 144 -tickrate 128 -novid

Lista Komend Startowych CS:GO

-d3d9ex

Nowo dodany parametr, który znacząco przyśpiesza minimalizowanie i odminimalizowanie gry oraz zmniejsza zużycie procesora. Warto go sprawdzić.

-console

Automatyczne uruchomienie konsoli po włączeniu gry, raczej zbędna funkcja.

-novid

Wyłącza intro podczas włączania gry, które jest całkowicie zbędne. Przyśpiesza nieco proces uruchomiana gry.

-high

Włącza tryb wysokiego priorytetu dla gry, może zwiększyć FPS w grze.

UWAGA! ten parametr niektórym osobom może więcej zaszkodzić niż pomóc w FPS. Jeśli po wpisaniu tego parametru gra zacznie słabiej działać po prostu skasuj ten parametr. Ponadto od jakiegoś czasu ten parametr w niektórych przypadkach powoduje "lagi" myszki oraz zacięcia całej gry.

-tickrate 128

Ustawia tickrate 128 na serwerze lokalnym np. z botami. Standardowa ilość to 64. Gra dzięki temu staje się nieco płynniejsza najprościej mówiąc. Jeśli masz mało FPS w CS:GO zaleca się korzystanie z 64.

+cl_forcepreload 1

Dzięki tej komendzie takie rzeczy jak eksplozje granatów, particle, dźwięki i inne będą ładowały się w pełni podczas dołączania na serwer, dzięki czemu nie będą ładować się podczas rozgrywki. Wydłuża nieco czas wchodzenia na serwer, lecz dzięki temu spadki FPS powinny być mniejsze. Jest to komenda, którą warto dopisać do parametrów startowych, dzięki temu możemy być pewni, że komenda poprawie się załadowała.

-full / -fullscreen

Otwiera grę w pełnym oknie.

-windowed

Otwiera grę w oknie.

-noborder

Wyłącza 'windowsowe' obramowanie gry, gdy uruchamiamy ją oknie. (Może powodować spadki FPS)

-w / -width
-h / -height

-w czyli width (Szerokość) -h czyli hight (Wysokość). Tymi parametrami możemy dostosować wielkość okna gry. Dla HD parametry te będą wyglądać tak: -w 1280 -h 720

-refresh

Tutaj możemy ustawić częstotliwość odświeżania monitora. Użyj tego parametry jeśli twój monitor ma więcej niż 60Hz. W przypadku monitora 120Hz ustaw -refresh 120 jeśli twój monitor posiada z kolei 144Hz ustaw -refresh 144. Zamiast -refresh możesz też użyć -freq

-language

Language czyli język, tą komendą możemy zmienić język naszego CS:GO wpisując na przykład -language english lub -language polish.

-threads

Tutaj ustawiamy ilość rdzeni naszego procesora (Nie wątków! sam tak napisał jeden z pracowników Valve). Ilość rdzeni możemy sprawdzić w Menadżerze zadań w zakładce Wydajność.

Gdzieś wyczytałem, że ten parametr od jakiegoś czasu nie działa. Zamiast tego parametru skorzystaj z +mat_queue_mode 2 - Ten parametr automatycznie przypisze wszystkie rdzenie/wątki dla CS:GO. Wartość tej komendy również możesz ustawić w pliku video.txt który znajduje się w folderze \cfg\

+violence_hblood 0

Tym parametrem możemy wyłączyć krew w CS:GO. Po ustawieniu tego parametru gracze nie będą krwawić po otrzymaniu strzału. Może to pomóc w zwiększeniu FPS na starszych komputerach. Minusem jest to, że czasem możesz mieć problemu z określeniem tego, czy przeciwnik został trafiony. Kiedyś był to parametr -lv który wyłączał krew oraz powodował, że postacie opadały na ziemie tak jak na screenie poniżej. Od którejś aktualizacji parametr ten już nie działa więc zostaje nam +violence_hblood 0.

parametry startowe cs go

-nod3d9ex

Komenda ta wyłącza pewne funkcje directx 9. W przypadku starych komputerów komenda ta może zwiększyć ilość FPS. Gra również powinna szybciej się minimalizować.

-nojoy

Dzięki tej komendzie wyłączymy wsparcie dżojstika w grze, podobno zaoszczędza trochę ramu.

-nocrashdialog

Powyższy parametr wyłącza informacje o błędach w konsoli, które w większości nie mają znaczenia.

+exec autoexec.cfg

Tutaj możemy wskazać plik config który ma się automatycznie wczytać podczas uruchamiania gry.

Do parametrów startowych możemy również dopisać dowolną komendę, która będzie się włączała za każdym uruchomieniem gry. Wystarczy dopisać + przed komendą, czyli np. +cl_crosshairsize X.
Listę przydatnych komend w CS:GO znajdziesz Tutaj

Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają moje parametry startowe, to zapraszam Tutaj

Zakaz kopiowania bez podania źródła!
Masz jakieś pytania? pozostaw komentarz poniżej.
Share.

6 komentarzy

Leave A Reply